МАУ

Facebook Instagram Twitter Academia YouTube SoundCloud RSS

Вести и догађаји

 

Промоција књиге проф. др Милана П. Ракочевића

„ТАСИЛИЈА – У ПОТРАЗИ ЗА СЛИКОМ“

Промоција књиге "Тасилија - у потрази са сликом"Уторак, 23. април, у 18 часова

Придружите нам се на промоцији књиге аутора проф. др Милана П. Ракочевића „Тасилија – у потрази за сликом“, у издању Orion-Books Art издавачке куће.

„Тасилија – у потрази за сликом“ књига је која говори о необичном путовању аутора на планину Tassili N’Ajjer (Тасилија) у Алжиру, у централном делу пустиње Сахаре. То је место где су тек средином 20. века окривене многобројне преисторијске слике за које се верује да датирују из периода од 8.000 до 1.500 година пре н.е. Овај проналазак био је повод за различите интерпретације и расправе међу светским стручњацима, а бацио је потпуно ново светло на целокупну историју планете - Сахара од мало познатог и истраженог подручја, постаје значајна за научнике и открива човечанству један потпуно другачији призор, плодне и насељене области, вероватно далеко богатије биљним и животињским врстама него што је то случај данас.

Аутор путописа, неких петнаест година након открића овог сведочанства далеке прошлости, 1971. године започиње сопствено путовање које ће га водити хиљадама километара кроз пустињу Сахару све до овог јединственог места. Своје искуство о овом узбудљивом походу ће након више од педесет година преточити у књигу „Тасилија – у потрази за сликом“.

Поред аутора, проф. др Милана П. Ракочевића, о књизи ће говорити архитекта Драгомир Ацовић, проф. др Миомир Петровић и издавач Драгорад Ковачевић.

Позивамо вас да нам се придружите!

Улаз је слободан.

О аутору

Проф. др Милан П. РакочевићДр Милан П. Ракочевић, архитекта, редовни је професор Универзитета у пензији и некадашњи декан Архитектонског факултета у Београду. Студирао је архитектуру у Београду и Паризу и пројектовао је и извео више десетина објеката у земљи и иностранству. Добитник је више престижних награда из области архитектуре и аутор је неколико књига и низа стручних и научних радова о архитектури.

Пропутовао је кроз око деведесет земаља широм света, а као организатор је учествовао на путовању кроз афричке земље у експедицији од Крагујевца до Килимаџара 1975. године. О својим путовањима објавио је три књиге, више новинских текстова и одржао је низ предавања, како у земљи, тако и у иностранству.

 

БИЛТЕН - пријава

Пријавите се како бисмо Вас информисали о предстојећим музејским програмима.

captcha 

Календар догађаја

Kalendar događaja

Виртуелна тура

Дигитални отисак МАУ

Диг(и)МАУ

DIGI MAU baner

www.nesvrstani.rs

nesvrstani.rs

Аудио-водич

Аудио-водич

Дарујте МАУ

Гостујуће изложбе

putujuci mau cir

Часопис Музеја

МАУ препоручује

Privatna arhiva Džuverović

WSSSR

SIVision

Zavod Afriška Vas

Како ради МАУ

О томе како и шта (све) ради МАУ, погледајте у сјајном прилогу за BRAINZ TV - Научну телевизију (новембар 2019.). Говори део МАУ тима: Емилиа Епштајн, Милица Јосимов, Милица Наумов, Марија Милош, Ана Кнежевић.


МАУ је члан   Balkan Museum Network

Музеј афричке уметности је приступачан за све посетиоце

Музеј афричке уметности поседује приступне рампе за инвалидска колица, стазе водиље за лица са оштећењем вида, као и тактилне предмете са аудио-дескрипцијом и потписима на Брајевом писму.

Издвајамо

Часопис Музеја

Časopis Muzeja

Е-Публикације

E-publikacije

Архива